8 мысли о “Закон Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку

 • 01.07.2016 в 20:46
  Permalink

  После прочтения этого закона поиск по «аналогичным документам» выдал такое:
  ПРИМЕРНЫЙ УСТАВ КОЛХОЗА
  http://www.libussr.ru/doc_ussr/usr_14675.htm

  весьма поучительная история…

  Ответить
 • 02.07.2016 в 21:30
  Permalink

  Всем, кто хочет разобраться в проблеме ОСББ есть смысл обязательно смотреть ТВ «3S TV» онлайн, Украина, Киев — прямой эфир в 9-00 и в 21-00 завтра 03 июля 2016 г
  http://lanet.tv/3s/

  Ответить
 • 05.07.2016 в 07:00
  Permalink

  Прийняий 14 червня 2016 року Верховною радою Пункт 5 статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» у новій редакції:

  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1413-19

  Ответить
 • 05.07.2016 в 13:21
  Permalink

  стягнення боргів за новим Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»
  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1403-19

  Ответить
 • 07.07.2016 в 21:40
  Permalink

  Проект наказу Мінрегіону «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання послуги з управління багатоквартирним будинком»

  http://www.minregion.gov.ua/base-law/reg-politics/proekti-regulyatornih-aktiv-dlya-obgovorennya-ta-analizi-regulyatornogo-vplivu/proekt-nakazu-minregionu-pro-zatverdzhennya-poryadku-provedennya-konkursu-z-nadannya-poslugi-z-upravlinnya-bagatokvartirnim-budinkom/

  Ответить
 • 07.07.2016 в 21:43
  Permalink

  Cхеми незаконного заробітку на жителях багатоквартирних будинків

  Професійне управління багатоквартирними будинками, безсумнівно, є актуальним і необхідним. Так само, як і створення ОСББ. Про переваги їх організації говорилося не раз. Але будь-яка, навіть найсвітліша ідея може бути затьмарена махінаціями з боку ділків, які швидко визначили слабкі сторони процесу і зуміли отримати вигоду навіть з неприбуткових організацій.

  ІА «Україна Комунальна» вирішила розібратися в тому, які бувають схеми незаконного заробітку на жителях багатоквартирних будинків і як убезпечити себе від участі в таких аферах.

  Проаналізувавши відомі випадки порушення законодавства в питаннях управління житлом, можна прийти до висновку, що існує дві основні схеми наживи на жителях багатоквартирних будинків з боку правління ОСББ та керуючих компаній.

  Схема №1

  Перший і найпоширеніший спосіб — це створення ОСББ у багатоквартирному будинку, де немає узгоджених дій жителів. У ситуації, коли мешканці не хочуть створювати ОСББ або їм все одно, хто керує будинком, знаходяться люди, в яких виходить використовувати це для власної вигоди.

  Є багато варіантів, але в основному схема зводиться до наступного: «великий комбінатор» обходить всіх мешканців будинку і просить їх підписати письмову угоду про створення ОСББ під виглядом, наприклад, соціологічного опитування. Це, звичайно заборонено законом — так реєструвати ОСББ не можна, — але саме про незаконні дії тут і йде мова. Після цього, угоду засвідчують державним реєстратором (через недогляд або за хабар) і все — ОСББ створено. Звичайно, державні реєстратори у нас в основному уважні і принципові люди, обдурити або підкупити їх непросто. Але й на них є управа — суд. Махінатор звертається до суду з проханням зобов’язати непідкупного держреєстратора зареєструвати ОСББ, і часто ці суди виграє.

  Після цього підприємець сам вибирає себе головою ОСББ та отримує від вимушеного державного реєстратора свідоцтво про створення ОСББ та відповідну печатку. Потім відкриває рахунок у комерційному банку та переводить на нього все, що можливо, комунальні рахунки жителів будинку, а також інші платежі, наприклад, плату за оренду приміщень у будинку. Він також підписує акт виконаних робіт, в яких можуть бути зазначені далекі від дійсності цифри. Приміром, сміття, згідно з документом, вивозиться 5 разів на тиждень, а не 3, як насправді і т.д.

  За допомогою фальсифікованого голосування вибранний голова приймає рішення і розпоряджається коштами ОСББ, вливає на тарифи та ін. І якщо ця людина має гарні зв’язки і особливо не нахабніє в прагненні отримати надприбутки, така схема може працювати довго і плідно.

  У підсумку, люди часто навіть не знають, чи створено у них в будинку ОСББ. А якщо і знають, то за умови, що вони отримують мінімальний набір комунальних послуг, не намагаються розібратися, хто ним керує і скільки на цьому заробляє.

  Байдужість мешканців призводить до плачевних ситуацій. «Наприклад, у Львові, «винахідливий» голова ОСББ заволодів грошима, отриманими від платежів мешканців за весь опалювальний період, а це близько 200 тис. грн. Перевів у готівку їх і успішно зник, — розповідає Андрій Глухoвський, експерт центру «Наше право». — Так, його розшукують правоохоронні органи, але боржниками залишилися жителі. Або ще один випадок. Голова ОСББ вступив у змову з головою ревізійної комісії і отримав можливість на свій розсуд розпоряджатися всією фінансово-господарською документацією, відкрив кілька комерційних рахунків, уникнувши тим самим ревізій з боку мешканців. Наприклад, домовившись з мобільним оператором про встановлення антени на даху будинку, він уклав договір оренди частини даху з підставною компанією на 1 тис. грн, а ця компанія домовилася з мобільним оператором про оренду тієї ж покрівлі вже за 5 тис. грн. І ось вам неврахований щомісячний дохід у розмірі 4 тис. грн. І це лише один з багатьох прикладів махінацій».

  Що ж у цьому випадку робити вам, якщо ви не байдужий і слухняний споживач послуг, а відповідальний і свідомий мешканець будинку? Дмитро Корчак, керівник Київського центру сприяння розвитку ОСББ, радить у першу чергу обов’язково звертати увагу на те, під чим конкретно ви підписуєтеся. Якщо ясності немає, поруч з підписом від руки напишіть те, за що підписалися.

  Якщо ж це все ж ваш підпис вдалося дістати або підробити, ви завжди можете самостійно, або об’єднавшись з мешканцями будинку, вимагати від голови ОСББ звіту про витрату коштів. Голови правління ОСББ зобов’язані подавати мешканцям всю запитувану інформацію на першу ж вимогу.

  «Крім того, якщо ОСББ має власного бухгалтера — це відмінний інструмент для махінацій, — коментує Дмитро Корчак. — Раджу мешканцям запропонувати голові відмовитися від бухгалтера, а наполягати на послугах фінансових компаній. У співробітників цих компаній немає можливостей і стимулу красти».

  Потрібно також обмежувати право голови ОСББ розпоряджатися коштами на підставі особистого рішення. Необхідно обов’язково залучати або створювати контролюючий орган. Не зайвою буде аудиторська перевірка діяльності ОСББ хоча б один-два рази на рік.

  Звичайно, було б непогано періодично переобирати голову правління, але з цим зазвичай виникають труднощі, адже бажаючих вникати в діяльність ОСББ мало, а управляти нею — ще менше.

  Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *